Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną? Elegancko, ale z nutą oryginalności!

 Podczas rozmowy kwalifikacyjnej bez wątpienia najważniejsze są Twoje umiejętności oraz doświadczenie zawodowe. Mimo wszystko nie warto zapominać o kolejnym, niemal kluczowym aspekcie, czyli własnej prezentacji. To, jak ubierzesz się na rozmowę kwalifikacyjną, może mieć duży wpływ na pierwsze wrażenie, które zrobisz na potencjalnym pracodawcy. A pierwsze wrażenie jest naprawdę ważne!

 

Zapewne nie raz słyszałeś o tym, jak ważne jest pierwsze wrażenie, które robimy na innych ludziach. Mówi się wręcz o tym, że ludzie wyrabiają sobie opinie o innych w ciągu zaledwie kilku pierwszych sekund spotkania. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej Twoja prezentacja zaczyna się nie od momentu, w którym otworzysz usta, aby odpowiedzieć na pierwsze pytanie, a od momentu, w którym rekruter po prostu Cię zobaczy. Jasne, że Twoje kwalifikacje, doświadczenie i sposób komunikacji są tu kluczowe i najważniejsze, ale sposób, w jaki się ubierasz i co masz tego dnia na sobie, też odgrywa znaczącą rolę. Serio! Twój strój powinien pokazać, że traktujesz proces rekrutacyjny poważnie i że masz szacunek do firmy, do której aplikujesz. Jednocześnie, nie powinnaś zapominać o tym, aby przy pomocy stylizacji podkreślić swoją unikalną osobowość. Ubranie może pomóc Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów i zrobić naprawdę doskonałe wrażenie na przyszłym pracodawcy.

 

Najważniejsza zasada ubioru na rozmowę kwalifikacyjną - poznaj kulturę firmy, do której aplikujesz

 

Zanim zdecydujesz co założyć się na rozmowę kwalifikacyjną, powinnaś spróbować zrozumieć kulturę firmy, do której aplikujesz. Jeżeli firma jest konserwatywna i formalna (jak na przykład bank czy firma prawnicza), najbardziej odpowiedni będzie elegancki strój biznesowy. Z drugiej strony, jeśli aplikujesz do start-upu technologicznego lub agencji reklamowej, strój casualowy może okazać się dużo lepszym wyborem. Doskonałą wskazówką mogą okazać się zdjęcia zespołu lub biura firmy, które znajdziesz na jej stronie internetowej lub na profilach w mediach społecznościowych. Zobacz, jak ubierają się już zatrudnieni pracownicy – to da Ci ogólny obraz tego, co jest akceptowalne, pożądane i na miejscu.

 

Jakie ubrania na rozmowę o pracę? Trochę bardziej formalne

 

Nawet jeżeli firma do której aplikujesz ma swobodną kulturę ubioru, zawsze lepiej jest ubrać się trochę bardziej formalnie. Dlaczego? Bo to pokaże, że traktujesz proces rekrutacyjny poważnie i po prostu Ci zależy. Jeżeli nie jesteś pewna, co ubrać, klasyczne zestawienie eleganckich spodni, na przykład takich jak dostępne w naszej ofercie damskie spodnie materiałowe z przeszyciami lub klasycznej, ołówkowej spódnicy z dobrze skrojonym topem lub białą koszulą damską z wiązaniami na rękawach zazwyczaj sprawdzi się dobrze i będzie odpowiednie.

 

Wyraź swoją osobowość poprzez stylizację

 

Bezapelacyjnie ważne podczas rozmowy o pracę jest to, aby wyglądać profesjonalnie, ale nie warto przy tym zapominać też o swojej osobowości. Niezależnie od tego, jak formalny będzie Twój strój, zawsze możesz dodać do stylizacji odrobinę osobistej nuty. Możesz to zrobić na przykład wykorzystując niepowtarzalną biżuterię, kolorowe skarpetki czy torebkę w ulubionym kolorze, na przykład taką, jak dostępna w naszej ofercie zielona torebka damska ze złotym łańcuchem. Pamiętaj jednak, aby zachować w tym wszystkim umiar i nie wprowadzić do outfitu zbyt wielu elementów, które mogłyby odwrócić uwagę od Twojego profesjonalizmu.

 

Postaw na komfort - modne stylizacje na rozmowę kwalifikacyjną od Bossino

 

Niezależnie od tego, jak bardzo zależy Ci na zrobieniu dobrego wrażenia, pamiętaj, że nigdy nie powinnaś rezygnować z poczucia komfortu i wygody. W końcu może być trudno skupić się na odpowiedziach na pytania potencjalnego pracodawcy, kiedy będziesz martwić się o to, czy Twoje nowe buty nie zrobią Ci pęcherza, a kołnierzyk nie jest zbyt ciasno zapięty. Wybierz strój, w którym czujesz się swobodnie i załóż na siebie na przykład elegancką i wygodną, dzianinową sukienkę midi z długim rękawem z naszej oferty. Jeżeli będziesz czuć się komfortowo, będziesz też bardziej pewna siebie, a to z pewnością zostanie zauważone i docenione.

 

Zadbaj o szczegóły, bo te naprawdę mają znaczenie!

 

Podczas przygotowywania swojej stylizacji na rozmowę o pracę, nie zapominaj o drobnych detalach. Upewnij się, że Twoje ubrania są czyste, wyprasowane i dobrze dopasowane. Unikaj ubrań z plamami, dziurami lub luźnymi nitkami, bo to może zrobić kiepskie wrażenie. Twoje buty powinny być czyste, a biżuteria powinna być subtelna. Pamiętaj też o higienie osobistej. Zadbaj o świeży oddech, czyste dłonie i starannie ułożone włosy, a z pewnością zrobisz dobre wrażenie!

 

Wybór stroju na rozmowę kwalifikacyjną nie zawsze jest łatwy, ale z pewnością warto poświęcić na to trochę czasu. Pamiętaj, że Twoje ubrania to nie tylko coś, co nosisz - to także sposób, w jaki prezentujesz siebie i swoje podejście do stanowiska, na które aplikujesz. Jeśli zależy Ci na tej pracy, to zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby pierwsze wrażenie było jak najlepsze.

Autor: Luiza Luśtyk


Zostaw komentarz

Komentarze muszą zostać zatwierdzone przed publikacją

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.